Nawigacja

Upload

Informacje od uploaderów anime o uploadzie

Strona główna » Strona i forum » Upload » Poradnik Uploadera III
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Poradnik Uploadera III
0
21 Lipca 2015r. 23:45
W tym temacie krok po kroku postaram sie wytłumaczyć jak wkleić napisy do plików wideo w programie Format Factory.

Do tego będą potrzebne niezbędne kodeki i program:
- K-Lite Codec Pack
do pobrania tutaj:
Spoiler


- Format Factory
polecam wersję 3.3.4, do pobrania tutaj
Spoiler


Po zainstalowaniu paczki kodeków i programu Format Factory przechodzimy do poradnika

KROK 1

Uruchamiamy program Format Factory

KROK 2

Odznaczamy opcję Use Multi-Threads


KROK 3

Wybieramy zakładkę AVI


KROK 4

Klikamy na zakładkę Ustawienia wyjściowe


KROK 5

Rozwijamy opcję Dodatkowych napisów


KROK 6

Teraz ustawiamy wszystko tak jak na screenie poniżej

Gdy już to zrobimy klikamy OK


KROK 7
Zmieniamy Folder docelowy- tam zapisuje się gotowy plik wideo

Polecam wybrać dysk na którym jest miejsce

KROK 8
Klikamy na zakładkę Dodaj plik

Tutaj wybieramy pliki wideo do których chcemy wkleic napisy (mogą być różne serie)
Ja pokaże na przykładzie 3 róznych serii

KROK 9
Po dodaniu plików wideo na Naszej liście pokażą się odcinki które wybraliśmy w KROKU 8, będzie to wyglądało mniej więcej tak:


KROK 10
Klikamy na OK


KROK 11
Po kliknięciu OK w KROKU 10 powinna pokazać nam się taka lista


KROK 12
Teraz będziemy wybierać pliki z napisami które chcemy wkleić do naszych filmów
Klikamy 2x lewym przyciskiem myszy na plik z listy z KROKU 11, w moim przypadku wideo nazywa się "jakieś anime 1"


KROK 13
Otworzy nam się opcja Ustawienia wideo

po czym rozwijamy zakładkę Dodatkowych napisów


KROK 14
Po rozwinięciu opcji Dodatkowych napisów klikamy na zakładkę Dodatkowych napisów (srt;ass;ssa;idx)

Następnie klikamy w miejsce zaznaczone na screenie

Teraz musimy wyszukać plik z napisami które chcemy wkleić do filmu, w moim przypadku film nosi nazwę "jakieś anime 1". Przypomnienie KROK 12
Tak więc musimy wybrać plik z napisami które pasują do tego filmu


KROK 15
Do każdego filmu z listy "KROK 11" musimy oddzielnie wyszukać napisy.
Kiedy już dodamy napisy do wszystkich odcinków z tej listy klikamy na przycisk START


Jeżeli zrobiłeś wszystko tak jak w poradniku, twoje pliki wideo zaczną się konwertować.
W trakcie konwertowania możesz sprawdzić czy program wszystko robi dobrze, otwierając media player classic częściowo przekonwertowany plik wideo ktory znajduje się w Folderze docelowym- KROK 7

Mam nadzieję że poradnik jest prosty w zrozumieniu, jeżeli będziecie mieć jakieś pytania piszcie śmiało w tym temacie, postaram się wtedy pomóc










Ostatnio edytowany przez mlecz1323 21 Lipca 2015r. 23:52, W całości zmieniany: 1
_________________
0
22 Lipca 2015r. 0:28
Przy każdym kodowaniu polecam zmienić, metodą prób i błędów do tego doszedłem. W niektórych seriach obraz nie pasował do dźwięku, próbowałem wszystkiego, dopiero kiedy zmieniłem ilość klatek na 25 fps problem został rozwiązany.
_________________
0
22 Lipca 2015r. 2:19
Ciekawiła mnie jakość napisów w FF więc zrobiłem mały test


I co ciekawe okazało się że obraz za napisami w AVI ReComp jest lekko rozmazany a w FF niczego takiego nie ma
A poza jakością to robiąc sposobem Mlecza epek zajmuje około 150MB więcej
No i oczywiście FF jest dużo szybsze i w mniejszym stopniu zamula kompa
I tak wiem czepiam się szczegółów :P
Ostatnio edytowany przez KonskiZwis 22 Lipca 2015r. 2:30, W całości zmieniany: 4
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.