Nawigacja

Anime

Rozmowy na temat japońskiej animacji.

Strona główna » Rozmowy fanowskie » Anime » Sezon Lato 2017 - Dyskusja
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Sezon Lato 2017 - Dyskusja
0
25 Lipca 2017r. 0:21
Co oglądacie i co polecacie z letniego sezonu 2017? Jakie anime z tego sezonu (w tej chwili) najbardziej lubicie?
Sezon się niedawno zaczął, więc pewnie w późniejszej fazie wasze opinie mogą się zmienić ale i tak zapraszam do dyskusji, bo jak sezon się skończy to przecież ten temat i tak tu będzie. Ale i tak zachęcam do dyskusji!

Ja oglądam dość mało z tego sezonu, bo tylko:

Made in Abyss
Adaptacja Mangi

Może wydawać się, że jest to totalnie dla dzieci, bo one są tu głównymi bohaterami. W świecie tajemniczej i gigantycznej dziury zwanej Otchłanią. Główna bohaterka dorastała w sierocińcu (znajdujący się w mieście okrążającym Otchłań), który szkoli przyszłych badaczy (poszukiwaczy artefaktów, dzięki, którym można się szybko wzbogacić. Zawód pełen niebezpieczeństw) tajemnicy tej właśnie dziury.
Świat Fantasy z elementami SF. Jest tu komedia, przygoda, nawet dramat.

Kreska może trochę odstraszać ale jak dla mnie pasuję bardzo dobrze. Widoki są ładne i w ogóle ;D
Muzyczne kawałki też lubię. Zapowiada się na bardzo fajne anime, w tej chwili mój faworyta na anime tego sezonu \o/

Fate/Apocrypha
Adaptacja Light Novel

Równoległy Świat - Fate/Stay Night, w którym Wojny o Święty Graal (w mieście Fuyuki) skończyły się na trzeciej.
Ale czymże było by fate bez bitew o świętego Graala. Tu także ich nie zabraknie ale w innym formacie.

Knights & Magic
Adaptacja Light Novel

Pewien informatyk-otaku (lubiący wszelakie mechy) z pewnej korporacji trafia po śmierci do świata wypełnionymi magią oraz mechami.
Przechodzi reinkarnację, która wrzuca go w ciało syna rycerza sterującego mecha. Szczęśliwy (i jak dla mnie psychopatyczny) zaczyna realizować swój cel - zbudować własnego Mecha. Problemem jest jednak to, że jest za niski (to jeden ale nie najważniejszy z powodów dlaczego chce mieć swojego własnego robota) ale co z tego jak jest słodkim shotą. ;3

Shoukoku no Altair
Adaptacja Mangi

Historia, gdzie głównym bohaterem jest Mahmud, który właśnie został Paszą (było to wysokie stanowisko w Osmańskim imperium).
Anime skupia się na militarnej stronie tego imperium. Chociaż pokazywaniu rożnych ludów i kultur tutaj też chyba nie zabraknie. Jest to początek wieku 15 bodajże.

Cóż lubie historyczne anime, muzyka jest tu też nawet spoko.

Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Adaptacja Web Novel

Główny bohater, zostaję trafiony piorunem i umiera. Dostaję jednak drugą szansę, gdyż Bóg stwierdza, że była to jego pomyłka. Bohater zgadza się przenieść do magicznego świata. Zapytany o to jaką moc/przedmiot chce dostać pyta czy może zabrać swój smartfon i czy będzie on działał (kto by nie chciał telefonu, który można podładować magią, której bohater ma sporo - kolejny prezent od boga)

Nie jest to nic nadzwyczajnego, muzyka i kreska bardzo średnia.


Te pierwsze trzy co wymieniłem polecam gorąco, szczególnie Made in Abyss. A Fate jak zawsze dobre. ^^
Ogólnie nie mam chyba jeszcze ulubionej postaci z tego sezonu. Tak po za tym wszystkie te tytułu (oprócz Fate/Apocrypha) czytam. Made in Abyss zacząłem czytać przez anime.

Proszę nie zapominać o spoilerach i takich tam ważnych rzeczach.
Ostatnio edytowany przez barthes8 25 Lipca 2017r. 9:58, W całości zmieniany: 2
_________________

0
25 Lipca 2017r. 9:07
Ooo, jak fajnie, że piszesz o tym^^ ja już spisałam ten sezon na straty, ale zerknę na te seryjki:)
_________________



– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
0
25 Lipca 2017r. 10:02
Więcej optymizmu ;D Ale w sumie wszystko i tak zależy od tego jak wiele się wymaga. Ja aż tak dużo nie wymagam ^^'
Dziab, czekam na twoją opinie po ich obejrzeniu ;D


Ogólnie ludzie czy wy oglądacie anime z tego sezonu jak tak (jak nawet nie) to weźcie przykład z Dzabła i napiszcie coś tj jeśli nie będzie spamem. Czyli np. pytanie o to czy ktoś coś poleca z tego gatunku? Lub też wyrażenie opinii o tym co oglądacie. Ja z chęcią 'posłucham' o anime, których jeszcze nie oglądałem. D:
Ostatnio edytowany przez barthes8 25 Lipca 2017r. 15:11, W całości zmieniany: 2
_________________

0
31 Października 2022r. 11:28
Wtedy jeszcze aż tak się tym nie interesowałam, więc dopiero teraz przyszła pora na "nadganianie" spraw :)

__________________
http://safari-krakow.pl/
Ostatnio edytowany przez 0 8 Listopada 2022r. 10:27, W całości zmieniany: 2
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.