Nawigacja

Ogłoszenia i informacje

Wszelkie ważne informacje i wydarzenia

Strona główna » Strona i forum » Ogłoszenia i informacje » Polityka prywatności On-Anime
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Polityka prywatności On-Anime
4
28 Maja 2018r. 20:16
Pomyślałem, ze skoro wszyscy tak płaczą nad RODO i zastanawiają się nad prywatnością to pokrótce opisze naszą politykę prywatności w formie pytań i odpowiedzi.

1. Czy przetwarzacie dane osobowe?

Zależy co za takie dane uznamy. Osobiście kompletnie nas wasze dane osobowe takie jak imiona, nazwiska, adresy, wyznania, orientacje i inne tego typu nie interesują. Nie zarabiamy na stronie ani grosza więc i nie mamy żadnego pożytku, by takie dane w jakiś sposób wykorzystać, dlatego ich nawet sami z siebie nie zbieramy. Nie profilujemy użytkowników, nie wyświetlamy im reklam, ani nie przekazujemy żadnym zewnętrznym podmiotom kompletnie niczego.

Za dane osobowe - teoretycznie - które zbieramy sami z siebie można uznać adres e-mail, adres ip oraz wasz nick. Są to rzeczy, które jakimś tam wysiłkiem pracy mogą nam wskazać waszą osobę - ale nie muszą. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcecie być anonimowi. Nie liczę tego co sami wypisujecie na swoim opisie profilu - za to nie odpowiadamy, sami macie do tego pełny wgląd i możecie dodać oraz usuwać stamtąd rzeczy kiedy chcecie. Takie dane przechowujemy jedynie w naszej bazie danych w postaci aktualnej, nie wykorzystujemy ich do niczego, a gdy je wykasujecie - znikają.

No więc tak - przetwarzamy adres e-mail tylko do 2 rzeczy:

a) aktywacja konta - wysłanie e-maila z linkiem do jego aktywacji.
b) zmiana hasła - wysłanie e-maila z linkiem do zmiany hasła.

adres e-mail nie jest nigdzie wyświetlany na stronie, dostęp do informacji o waszych adresach mam wyłącznie ja wchodząc do bazy danych i wyszukując konkretnego użytkownika (zdarza się to w przypadku, gdy ktoś straci dostęp do konta i potwierdza swoją tożsamość wysyłając mi z tego adresu wiadomość).

Nie wykorzystujemy waszych adresów do niczego innego.

Adresy ip
Zbieramy adresy ip, z których wchodziliście na swoje konto. Dostęp do tej informacji mają wyłącznie zaufani moderatorzy, którzy wykorzystują tę informacje w momencie podejrzenia o założenie multikont. W większości i tak na nic się to nie zdaje, bo multikonta wchodzą poprzez VPN lub inne ustrojstwa, więc właściwie równie dobrze moglibyśmy tego nie robić. Czasem się jednak przydają. Te informacje są wykorzystywane tylko w tym celu i nie przetwarzamy ich w żaden inny sposób, w żaden sposób nie wyciągamy z nich także żadnych dodatkowych informacji.

Nicki
Wiadomo, wasze pseudonimy są wyświetlane przy waszych wypowiedziach, służą do logowania, więc ciężko byśmy ich nie trzymali.

Innymi słowy - wszystkie dane osobowe, o ile w ogóle można je tak nazwać, służą nam tylko do obsługi działania waszych kont. Po to, byście mogli się zalogować, aktywować konto i zaspamować forum. Do niczego więcej ich nie wykorzystujemy.

2. Kto jest administratorem tych danych?
Ja. Dla większości anonimowy, czerwony typek. Trzymam je zamknięte w bazie na klucz i nikomu go nie daje. Że za mało informacji, chcecie wiedzieć kto jest tym administratorem danych z imienia, nazwiska, adresu? Jeśli tak to nie musicie się rejestrować, możecie sobie stąd iść. Cenimy sobie waszą anonimowość jak i naszą.

Nic mi więcej nie przyszło do głowy. Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam do podzielenia się nimi, postaram się odpowiedzieć.
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.