Nawigacja

Ogłoszenia i informacje

Wszelkie ważne informacje i wydarzenia

Strona główna » Strona i forum » Ogłoszenia i informacje » Historia strony - czyli krótkie podsumowanie
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Historia strony - czyli krótkie podsumowanie
0
24 Grudnia 2009r. 22:45
Historia strony Krótkie podsumowanie działalności strony


24 Marca 2011 19:30 - Historia w przygotowaniu...

Rok 2009

29 Maja



Narodziny strony, impulsem do jej stworzenia była premiera pierwszego odcinka 2 sezonu Haruhi Suzumiyi no Yuuutsu. Pierwsza wersja strony powstała na skrypcie PHP-Fusion i dostępna była pod adresem www.tgf2.eu, niestety jej wygląd nie zachował się do dzisiaj (był ciemny, z niebieskimi elementami). Na stronie głównej znajdował się panel z najnowszymi odcinkami online oraz przybliżona data premier wrzucanych na stronę odcinków. W mojej pamięci nie zachowało się za wile z tego okresu, pamiętam jednak, że miesięcznie odwiedzało nas około 70 użytkowników. Zacząłem jednak myśleć o przejściu na nowy skrypt, nie wiem dokładnie ile zajęło mi jego tworzenie, jednak już w czerwcu został on upubliczniony.

21 Czerwca

Dane na obrazkach (prócz ostatniego) są zmyślone, nie pochodzą z tego okresu.

Strona główna:



Widok anime:


Komentarze:


Pierwszy news po wprowadzeniu nowego systemu:


On-Anime 1 był prostym skryptem, ale był wyznacznikiem tego do czego będę dążył przez parę następnych miesięcy, czyli tła i przezroczystości dla strony.

Strona miała bardzo małą funkcjonalność, dostępny były tylko nowości, odcinki online i forum. Testowo rozpocząłem tłumaczenie odcinków:



Dzięki temu udało nam się przyciągnąć znaczącą ilość użytkowników oraz dzięki ogłoszonemu naborowi zwiększyć ilość dostępnych na stronie treści:



2 Lipca na reszcie zmieniliśmy domenę z tgf2.eu na on-anime.pl, zacząłem też myśleć nad nowym skryptem, który byłby odpowiedniejszy dla naszej strony.

20 Lipca

Wprowadzenie On-anime 2, o ile pierwszy skrypt był na tyle prosty, że nawet moje znikome umiejętności programistyczne nie przeszkadzały, to bardziej skomplikowany układ jakim był nowo wprowadzony skrypt było zabójcze.

C.D.N.
Ostatnio edytowany przez Yuichi 23 Lipca 2017r. 15:39, W całości zmieniany: 6
_________________
0
25 Grudnia 2009r. 10:39
A jednak, właśnie o coś takiego mi chodziło, niech zostanie dla potomnych :)
_________________
0
25 Grudnia 2009r. 13:51
brakuje jeszcze ″stworzenia roc-bota″ xD
A tak na serio to świetnie zrobione..^^
_________________
0
25 Grudnia 2009r. 17:37
świetna historia, jednak ja doszukałem się czegoś...
Ron:
Tu dopiero zaczęły się jaja... gdzieś w tym czasie wkroczyli Dezio, Shion, Sebainter i Detroi, i nic nie zapowiadało wielkiej katastrofy (z którą nie mieli nic wspólnego oczywiście ^^)
czy aby napewno nie? Nie minęły 2 tygodnie jak zostałem członkiem redakcji, a zaczęły dziać się złe rzeczy... co oznacza że to ja przeniosłem swojego pecha na stronę ^^ Miejmy nadzieję, że więcej nie zaszkodzę stronie ^^â€2
Ostatnio edytowany przez Ron 25 Grudnia 2009r. 18:20, W całości zmieniany: 2
_________________
0
26 Grudnia 2009r. 21:25
Haa ale mam melancholie :)
Dużo przeżyłem z Tą stroną :D
_________________
0
28 Grudnia 2009r. 11:23
*chlip* Aezka się w oczku kręci :)
_________________
0
16 Lutego 2011r. 14:57
Bardzo ciekawe ;> Może nie jestem długo na stronie, ale i tak jestem już z nią związana ^.^ Przydałoby się odświeżyć, bo 'Czas obecny' jest nieaktualny od 14 miesięcy =P

Edit: 16 miesięcy
Ostatnio edytowany przez Rei-chan 20 Marca 2011r. 19:48, W całości zmieniany: 1
_________________
Kyou mo ashita mo
Atashi zutto miteru kara


0
6 Maja 2012r. 20:31
O.o ciekawe ciekawe... A na dolo C.D.N..... A jeszcze nie nastąpił XD
_________________
0
22 Marca 2014r. 20:35
Dopisz resztę, Rón! ^^
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.