Nawigacja

Off-topic

O wszystkim i o niczym

Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
K-k-k-k-kotek!

Strona 2 z 2
  «   1
2
0
18 Czerwca 2012r. 0:10
Nie mieszaj w to kobiety i dzieci... to całkiem co innego i nie wiem co chcesz mi zarzucić ^^
_________________
0
18 Czerwca 2012r. 8:27
Bosze chłopaki, zaraz o tego kota na udeptaną ziemię pójdziecie :3
_________________



– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
0
18 Czerwca 2012r. 17:04
Ehkem... pozwólcie, że zabiorę głos w tej jakże ważnej, niecierpiącej zwłoki sprawie. Mianowicie uważam, że koty to wredne stworzenia, ale...
Nie są wcale takie złe, jeśli bierzesz kota, którego możesz wychować sam (czyli malutkiego kociaka). Uczysz go wszystkich zasad i kształtujesz jego mentalność. Jeśli będziesz kota samodzielnie karmił i o niego dbał, to kot będzie dla ciebie miły, a jeśli nie to...
Radziłabym ci kupić poradnik dotyczący trzymania kota w domu. Koty to bardzo indywidualne osobistości i tak na prawdę trzeba lat, żeby je na prawdę zrozumieć. Nie bez powodu Egipcjanie czcili te właśnie zwierzęta.
Jeśli nie będziesz o kota dbał, to zdziczeje... i to nie jest żart.
Jeśli będziesz kota często ganił, a nawet bił, to on ucieknie.
Jeśli nie nauczysz kota zasad, wejdzie ci on na głowę (dosłownie i w przenośni).
Powinieneś się też zastanowić, czy nikt w rodzinie nie jest uczulony na kocią sierść.
Z kotem należy regularnie udawać się do weterynarza w celu skontrolowania jego stanu zdrowia (między innymi, czy nie posiada robaków, albo innych paskudztw, a wiedz, że niektóre z nich przenoszą sie na człowieka i zagrażają zdrowiu, a nawet życiu).
Jest jeszcze kwestia sterylizacji kociaka. Ale to już według uznania, chociaż kotki wiadomo mają ruję, a koty zazwyczaj obsikują wszystkie kąty w celu zaznaczenia terenu (ach te pierwotne instynkty).
A no i meble. Jeśli masz bardzo ładne meble, to wiedz, że w krótkim czasie przestaną być ładne, bo kot, to jednak zwierze i nie wie, że robi źle.

PS. Z sierści, zebranej z całego mieszkania można zrobić do dwóch i pół nowego kota ;)
_________________
"Chyba lepiej nie pamiętać, bo wtedy łatwiej się żyje. [...]. Łatwiej żyję się bez tej pamięci, o wiele gorzej z nią, ale za to żyję się mądrzej i prawdziwiej. Jest to pamięć gorzka, ale dumna."
~ Dorota Terakowska "Córka Czarownic" ~
0
18 Czerwca 2012r. 18:48
Nie mam ładnych mebli. Poczytam sobie o kociakach, masz rację! Temat zawieszam do piątku, bo muszę się uczyć do egzaminów. :P

Matti - ;).
_________________
"Kiedys zobaczysz, pokaze Ci, jak ten swiat lsni."
0
23 Czerwca 2012r. 6:27
Będę miał kociaka. Najpierw przeczytam minimum jedną książkę o kociakach domowych, a później kupię potrzebne rzeczy i znajdę sposób, żeby kociaka sprowadzić do domu. :D
_________________
"Kiedys zobaczysz, pokaze Ci, jak ten swiat lsni."
0
3 Września 2012r. 20:32
Nie przeczytałem ani jednej książki. Zadałem ogromnej ilości ludzi ogromną ilość pytań i w tym tygodniu kotek się wprowadza do Fiołkowa. Btw., dostaniecie zdjęcie.
_________________
"Kiedys zobaczysz, pokaze Ci, jak ten swiat lsni."
0
27 Września 2012r. 7:58
Cóż, jeżeli miałbym się wypowiedzieć to mam kota i jakoś specjalnie nie muszę o niego dbać, bo zazwyczaj przychodzi do domu coś zjeść, pośpi, połasi się i idzie na dwór i wraca nad ranem ^^.
_________________

0
31 Maja 2013r. 16:13
Mój kto tylko je, śpi, łasi się i gryzie drugiego kota.
_________________

Strona 2 z 2
  «   1
2
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.