Nawigacja

Ogłoszenia i informacje

Wszelkie ważne informacje i wydarzenia

Strona główna » Strona i forum » Ogłoszenia i informacje » Czo to za zielona kłódeczka przy adresie?!
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Czo to za zielona kłódeczka przy adresie?!
-1
21 Stycznia 2017r. 20:03
Zielona kłódeczka, symbolizuje bezpieczeństwo! Ale jak i po co?

kłódeczka - czyli połączenie poprzez protokół https - to bezpieczniejsza wersja protokołu http (czyli komunikacja między serwerem on-a, a Twoją przeglądarką jest szyfrowana). Dzięki temu wszystko co robisz na stronie jest trudniejsze do podsłuchania oraz ewentualnego ataku przez podmianę treści lub wykorzystania tego co piszesz, nawet przez osoby połączone do Twojej sieci lokalnej.

Dla przykładu, na publicznych wifi w mcdonaldsie, gdy Ty zajadając się bigmacem będziesz wysyłał senpai swoje listy miłosne, a menager tej wykwintnej restauracji majstrował przy routerze podsłuchując cały ruch nie zobaczy wszystkiego co wysyłasz jak na dłoni, a zaszyfrowaną treść, którą będzie mógł co najwyżej zmielić na kurczakburgera.

Na on-anime pozornie nie ma żadnych drażliwych danych, takich jak numery kart kredytowych - ale dbając o prywatność i bezpieczeństwo (np. prywatne wiadomości, które mogą zawierać dane różnorakie, także te bardzo drażliwe) fajnie mieć dodatkowe zabezpieczenia w trakcie wysyłki i odbioru, prawda? :)

No i hej - zielona kłódeczka wygląda fajnie.

Pamiętaj tylko, że żadne zabezpieczenia nie uchronią przed własną głupotą i do każdego systemu do którego da się wejść, da się także włamać :)

ps. zapomniałbym - wrzucając obrazki na on-a, czy to na spam czy w komentarzach przez tag [img], gdy nie są one serwowane poprzez protokół https (czyli link do nich zaczyna się od http:// a nie https://) będą od teraz serwowane przez on-animowe proxy. Nie wszystkie takie obrazki mogą działać.
Ostatnio edytowany przez Yuichi 21 Stycznia 2017r. 20:13, W całości zmieniany: 2
_________________
0
22 Stycznia 2017r. 16:35
Ron dba o nasze bezpieczeństwo, yay~!
_________________
0
23 Stycznia 2017r. 10:34
nic a nic nie zrozumiałam ustępu o obrazkach, ale rada jestem, że wiadomości pw nie zostaną wyhaczone przez mojego współlokatora gdy grzebie w routerze, bo możliwe, że miałabym z miejsca wolny pokój do wynajęcia *.*
_________________
And God said, "No one should cut another's kawaii waifu pics." ~zapożyczone
0
30 Stycznia 2017r. 12:45
bardzo tutaj bezpiecznie :v

_________________
0
15 Marca 2017r. 11:52
Teraz wiele stron kupuje certyfikaty SSL po prostu dla bezpieczeństwa. Taki komunikat jak na screenie świadczy o błędzie samej przeglądarki niestety :P Musisz tam kliknąć "dodaj wyjątek" i tyle.
_________________
0
15 Marca 2017r. 19:20
Po prostu widzę, że był https na naszej drugiej domenie, która nie ma certyfikatu (on-a.pl zamiast on-anime.pl). Absolutnie nie wolno dodawać wyjątków w taki sposób.
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2019
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.