Nawigacja
Czytelnia » Aktualności » Przyszłość On-Anime - czyli krótki wywód od zgredmina
Aktualności
Przyszłość On-Anime - czyli krótki wywód od zgredmina
Czyli jak widzę najbliższą przyszłość strony i jak zamierzam ją uratować od... jakby to powiedzieć: "rdzewienia"... "rozpadania"... "upadku" itd. Nie jest obecnie tak źle - są nowości, nowe odcinki, encyklopedia jakoś tam działa, jest i proste forum, ale to nie to co kiedyś, strona nie sprawia wrażenia zbyt profesjonalnie napisanej. Dlatego zapraszam do rozwinięcia wszystkich zainteresowanych tym, co się będzie działo w najbliższym czasie z naszą stronką.
Może najpierw czym się aktualnie zajmuję: obecnie nie piszę On-Anime w całości od nowa, jest to raczej pisanie od nowa poszczególnych części oraz korzystanie z tych, które się do czegoś nadają - innymi słowy nie będzie można nazwać tego On-Anime 5, a raczej On-Anime 4.5, zmiany jednak będą bardzo dalece posunięte.

Na pewno warto czekać, o będzie bardzo wiele ciekawych zmian. Zdradziłem już nieco informacji na spamlive, jednak powtórzę je też tutaj:

Po pierwsze edytor motywów, każdy będzie mógł łatwo dostosować wygląd strony dla siebie, dzielić się swoimi motywami (lub zachować je jako prywatne). Do użytku będą 3 edytory: jeden prosty, w którym wybiera się jedynie kolory, tło itd. podobny do tego z np. On-Anime 3. Drugi bardziej zaawansowany, będzie miał wiele opcji od odstępów między blokami, po wielkość i krój czcionki. Trzeci to czysty edytor kodu CSS, dlatego jeśli znasz się na tworzeniu stron zrobisz z wyglądem strony co zechcesz ^.^

Jak pisałem, będzie można się dzielić motywami, będziesz więc mógł/mogła swoje dzieło oznaczyć jako "publiczne", a będzie widoczne w podstawowej liście motywów dostępnej dla wszystkich.

Wiele zmian przejdzie własna lista anime, cały widok encyklopedii czy odcinków online, forum też powinno otrzymać wiele nowych funkcji, powinno to wyglądać naprawdę nieźle :)

To samo tyczy się nowości, a właściwie całego działu czytelnia (aktualności, artykuły, recenzje, felietony, wywiady, i tym podobna publicystyka), dodane zostaną między innymi ankiety, których naprawdę tu brakowało (będzie je można umieszczać we wszystkich artykułach, pisząc więc news będzie można w łatwy sposób utworzyć ankietę, z pytaniami co sądzą o tym użytkownicy)

Innymi słowy poważnie pracuję nad stroną, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak planuję.

Jednak: Kiedy pojawi się On-Anime 4.5? Na to pytanie wam nie odpowiem, planowałem oddać je w dniu urodzin strony, ale zważywszy na ogrom prac jest to niemożliwe. Stronę oddam już w całości skończoną, chcę uniknąć tego co jest teraz, bo to będzie pozbawione sensu ;).

Mam nadzieję, że okazało się to choć troszkę ciekawe, czekam oczywiście na pytania =^.^=
Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
0
TAMM 8 Maja 2011r. 1:03
TAMM-chan napisze coś tak z boku...
Odnośnie nowości/czytelni i reszty...
Redaktorzy kuleją... Nie tak dosłownie...
Może przerzucić się z systemu redaktorskiego na pół-redaktorski...
Wszyscy mogliby pracować, a grupa zaufanych istot - redaktorów - zatwierdzałaby zmiany...
Coś jak Wikipedia, tylko na zdecydowanie mniejszą skalę...

Zresztą WieLki Administrator i tak już pewnie to wymyślił...
To tylko wyraz poparcia dla tego systemu...

軽音部よ永遠に! =^ω^=
0
Yuichi 9 Maja 2011r. 12:15
Dziękuję za propozycję, na pewno jest to ciekawy pomysł, zobaczymy jak z jego wdrożeniem w praktyce =^.^=
0
TAMM 9 Maja 2011r. 16:19
Jak już jesteśmy w takich dobrych humorach, to TAMM-chan ma pragnie pokornie przedstawić jeszcze jedną "propozycję" prośbę... =^ω^=
http://on-anime.pl/profil/1293-Hirasawa-Yui <Zapuszcza krople do oczu i Patrzy błagalnie wielkimi, brązowymi, załzawionymi oczami na WieLkiego Administratora エルたん>

軽音部よ永遠に! =^ω^=
0
hikoo 5 Maja 2011r. 12:54
sry za jak zwykle moją bezgraniczną szczerość i kolejnego suchara...
ale nie chce mi się nawet tego czytać, bo takich newsów to ja się już naczytałem z terminami z pomysłami i zazwyczaj nic z tego nie było :D
ale powodzenia...
0
Yuichi 5 Maja 2011r. 14:06
Arigato gozaimasu =^.^=
0
dezio 3 Maja 2011r. 14:44
Zrobisz jakąś funkcje pomocna przy tworzeniu SpamMobile? :>
0
Yuichi 3 Maja 2011r. 15:09
Dostałeś już nowy ładniejszy HTML :p
0
lukistar 3 Maja 2011r. 14:37
"[...]planowałem oddać je w dniu urodzin strony, ale zważywszy na ogrom prac jest to niemożliwe. " Mądry człowiek po szkodzie :P Choć zapewne prace i tak opóźnią się o ~2miesiące. No nic, będę czekać na oddanie projektu do użytku . ! :)
0
Conan 3 Maja 2011r. 12:43
Brawo Ron, my, userzy, możemy być dumni z takiego admina ^^
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2020
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.