Nawigacja

Nowelki i opowiadania

Dział o dziełach pisanych

Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Kredens parowy

Strona 2 z 3
  «   1
2
3   »
0
26 Lutego 2013r. 17:51
"Było tam parę dobrze umięśnionych postaci. Widać, że oni dużo przeszli." -> Tia, ćwiczeń? Skoro tak to wysil się bardziej z opisem.
"- Okej, okej... Chill.
- Chill?
- No... z angielskiego... spokój." No i wcale nie.
Chill - ang. chód, dreszcz, przeziębienie, zimno
Wziąłeś oczywiście od chill out - rozluźnić się, zrelaksować, ale nijak Twoje tłumaczenie poprawne nie jest...
"ciemno opalony" Nosz... bo można być jasno i ciemno opalonym. -.- Można być mocno i słabo opalonym.
"- Naprawdę?! - Ucieszyła się młoda kobieta." Nie rozśmieszaj mnie, to ma 15 lat, ledwo opuściło dom rodzinny, wcale życia nie zna dojrzałości jakiejkolwiek nie posiada i Ty to dziecko o być może kobiecych kształtach nazywasz kobietą...
"ciągną" ciągnąŁ...
"Teraz się uspokoiło." Kolokwializm. Ma wydźwięk taki jakby uspokoiło się natychmiastowo a to z pewnością wynik kilku lat działań czy chociażby kilku miesięcy.
"Opowiadał jak może zaprzestać tym wszystkim rzeczom, co się tu dzieją." C'mon! -.- Błąd na błędzie. Nie można zaprzestać czemuś! Można zaprzestać robienia czegoś. Można zapobiec dalszym wydarzeniom - nie rzeczom, można zatrzymać ich rozwój, zastopować je w pewnym stadium...
"Nie widziała co powiedzieć. " nie wiEdziała...
Ogólnie ja rozumiem, że tamten post-mówca jest 'zwykłym żołnierzem' i nie potrzebuje zbytnio rozwijać mózgu, ale... nie przeboleję błędów kardynalnych (przynajmniej w moim odczuciu).
_________________
0
26 Lutego 2013r. 19:35
Zebrałem się w sobie i napisałem ^^

Spoiler
_________________
0
26 Lutego 2013r. 20:30
"Dziewczyna lekko przestraszona stała, bijąc się z myślami. " Ale przestraszona czym?... Ma już trochę informacji, do tej pory nie wiedziała czy ojciec żyje, więc chyba nie zaczęła się z miejsca o niego bać. Strach przed nieznanym? Ale czemu miałby ogarnąć ją dopiero teraz? Poza tym, ja wiem to początek, ale dziwne, że wszyscy są tacy mili, pomocni, niczego w zamian nie chcą...
"Dopiero teraz zauważyła twarz Sary." Lewitującą? Ciała już nie dostrzegła? XD
"Namiot miał kolor czarny i nosił znaki pacyfistyczne oraz anarchistyczne." jak peace&love i pentagram? XDD mrrau poza tym namiot nosił? XDDD hahahhahahhahah ubrał się w znaki i wyszedł z nimi na spacerek XDDD hahhahahhahhaha gomee ^^' zaczyna mi odwalać XD
"- Ale jaki jest tego sens? - zapytała Daria" Otóż bardzo dobre pytanie. XDDD
"- Każdy ma inny gust i chce mieszkać jak mu się podoba - odpowiedziała z uśmiechem - a poza tym malowanie namiotów to bardzo uspokajające zajęcie." Bo malowanie czegoś innego już nie jest uspokajające. muahhahahhah to MUSZĄ być namiotyyyy. ;>
" Dzielił się na dwa "pokoje"" pomieszczenia zamiast pokoi.
Yaaaaaaaaay cieszymy się ze szczęścia Darii spowodowanego jedzeniem czegoś, czego dawno nie było dane jej jeść, ale... co to za potrawa i czy to w ogóle jest potrawa czy jakieś puszkowane coś. Poza tym jeśli to nie było z puszki kłóci się z fabułą, chyba, że to był chleb...
Ostatnio edytowany przez Yumi_Honey 26 Lutego 2013r. 20:31, W całości zmieniany: 1
_________________
0
26 Lutego 2013r. 22:38
Uwaga, to jest 4fun, ale jeżeli się spodoba to zostanie :)


Ukryta zawartość
_________________


0
27 Lutego 2013r. 9:04
Zboczuch...
Dlaczego pokochała to danie skoro kiedyś je jadła i teraz cieszyła się, że je ZNOWU zje. Jeżeli to było jej ulubione danie to musiała je już kochać :)
Ostatnio edytowany przez KuyoSan 28 Lutego 2013r. 15:17, W całości zmieniany: 1
_________________
0
27 Lutego 2013r. 11:54
"Ale teraz oddała się posiłkowi, co po raz pierwszy jadła." -> który po raz pierwszy jadła.
Poza tym za wiele błędów nie ma. ;)
Ogólnie pomysł spoko, uśmiałam się nawet. XD
Ale z tym facetem... ehhh no spoko. :< Żal mi go, to był jej ojciec, prawda? Smutek, ale bez przesady tak od razu... No niech będzie. ^^'
Spoko, kończę chwilowo czepianie się. ;3 Piszcie dalej. A Ty Kuyo nie marudź tylko wysilaj się częściej. ;p
_________________
0
28 Lutego 2013r. 17:26
Spoiler
Ostatnio edytowany przez KuyoSan 28 Lutego 2013r. 17:27, W całości zmieniany: 1
_________________
0
28 Lutego 2013r. 18:00
Nareszcie kredens parowy się pojawił (eh długo musiałem czekać na pojawienie się tego kredensu) !!! ^^"
Eh ja tam bym wolał jakąś inną opcję niż wilki np jakieś polowanie na wilki trzeba było zrobić albo coś innego. Chodź ta opcja też mi pasuję ale mniej ^^"
Na krótszą chwilę to opowiadanie turowe jest w sam raz jak nie masz nic innego do roboty ^^
_________________

0
28 Lutego 2013r. 18:12
Nie miałem weny na walki :D
_________________
0
28 Lutego 2013r. 18:50
Normalnie Yumi irytujesz mnie. Zachowujesz się jak nie przymierzając Fijołek, tyle że z dużo mniejszym wdziękiem.
Jesteś tak przemądrzała, że aż Ci się ta mądrość uszami wylewa.
Wątek jest a propos twórczości, nie zaś marudzenia niedocenionej polonistki ^^
i tak na marginesie.. namiot może nosić ..np ślady zużycia :)
_________________



– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
0
1 Marca 2013r. 8:27
Czepiasz się Asiu. >.<
Poza tym sami ją prosiliśmy o to...
Ostatnio edytowany przez KuyoSan 1 Marca 2013r. 8:30, W całości zmieniany: 1
_________________
0
1 Marca 2013r. 12:54
a no to powodzenia, ja korzystam zatem z przywileju wolnej woli i w ten temat nie mam zamiaru więcej zaglądać :]
Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż irytowanie się bezsensu :)
_________________



– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
0
1 Marca 2013r. 15:04
Niechaj żyje wolność, Dziabełku.
_________________
0
1 Marca 2013r. 15:53
niechaj żyje uciemiężenie :)
_________________
0
1 Marca 2013r. 15:57
Zachowujesz się jak dziecko, jeżeli nie chcesz czytać naszego opowiadania to nie zwalaj winy na Yumi. A jeżeli Ci się nie podobają wypowiedzi Yumi to ich nie czytaj >.<
_________________

Strona 2 z 3
  «   1
2
3   »
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.