Nawigacja

Gry

Japońskie gry komputerowe, konsolowe i inne

Strona główna » Rozmowy fanowskie » Gry » Drakensang-Online [RPG]
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Drakensang-Online [RPG]
0
29 Stycznia 2014r. 10:32


Ktoś z was gra może w DSO? :)
Ja gram już od dłuższego czasu magiem (na serwerze Grimmag).. uważam że gra ma sporo wad, ale też i zalet. Dzięki rzutowi izometrycznemu, gra jest przejrzysta i czytelna, kto grał Diablo II od razu będzie wiedział o co kamą. Grają w nią starzy i młodzi, przemierzając Durię spotykałem ludzi o różnym wieku i narodowości (fakt że 50-letnia osoba gra z zacięciem mnie mocno zaskoczył).

I.. gra naprawdę wciąga :)

Grałem w LOL'a, ION'a, Neverwinter'a i uważam że DSO jest o niebo lepsze. Sami zobaczcie, to jeden z eventowych boss'ów (zaletą tej gry jest to że co chwila są nowe wydarzenia na serwerze i zmiany, w postaci Patch'ów):

YouTube wideo



Do wyboru mamy 4 klasy postaci:
- Rycerz Zakonu Smoka (walka wręcz, w Durii bardziej znany jako czołg (Tank), to leczący się bastard, w którego żyłach płynie smocza krew, a gdy zaczyna pulsować dzieją się złe rzeczy. IMO animacja smoczych skrzydeł wygląda ślicznie - ten skill pozwala się przemieścić w błyskawicznym tempie. ^^ Skóra smoka czasowo ochroni go przed najgorszym niebezpieczeństwem.. jednocześnie zamieniając jego ciosy w regenerującą energię.. By skorzystać ze skill'i, rycerz musi posiadać odpowiedni poziom złości (Wrath, odpowiednik punktów Mana w tej klasie), co jednak nie jest problemem.. gdyż zadawanie obrażeń rycerzowi wk$%$#% go. xD
- Czarodziej Kręgu (walka na dystans, zaklęcia, mag którego siła raczej polega na czarach mrocznej mocy (Arkane) niż na żywiołach, chociaż w pewnym stopniu nad nimi panuje. Najbardziej znienawidzona klasa przez grających innymi, dlatego że mag potrafi dać wycisk jeśli umiejętnie się go wyposaży i poprowadzi do boju, ma mało życia, nie leczy się, jest wolny ale ma pierd##nięcie i duży zasięg skill'i. Spalanie po trafieniu meteorem wyrządza mega spustoszenie. :) )
- Strażnik Lasu (walka na dystans, łuk, łucznik który bardzo szybko się przemieszcza, to najszybsza postać w grze pod względem poruszania się do przodu, a unikat który można zdobyć tą klasą jest znany w grze jako najbardziej śmiercionośna broń - łuk - Drapieżnik, chociaż wszyscy mówią na niego Predator. :) ) Potrafi przyzwać do pomocy z lasu wilki lub na wyższym poziomie enta.
- Parowy Mechanikus (walka na średni dystans, taktyczna, jest to nowa postać w grze i mało jeszcze o niej wiemy, wygląda na dosyć wątłą, ale gdy zmienia się w Avatara jest nie do zatrzymania (bardzo podobna do Króla Góry z Warcraft III, posiada broń palną i wieżyczki obronne które można taktycznie ustawiać na placu boju). Wszyscy mówią na niego karzeł. :) ) Jego wieża taktyczna daje mu osłonę podobną do skóry smoka..

I jak w każdej /chyba/ grze, zabawa zaczyna się dopiero gdy zapragniemy zdobyć chwałę wkraczając na arenę..

Dostępne rozgrywki PvP: 1v1, 3v3, 5v5 (Capture the flag), 6v6 (Stronghold), a w trakcie eventu PvP uruchamiana jest arena Death Match.

YouTube wideo


Najlepsze jest to że mamy drzewa umiejętności (PvP i LvL), które odblokowują się wraz z wzrastającym poziomem postaci (LvL tree) i jej doświadczeniem na arenie (PvP tree - odblokowuje się za znaczki sławy, które zdobywa się za udział w arenie). Dzięki temu co 5 poziomów możemy sobie wybrać jeden z 2 użytecznych skill'i. Od pewnego poziomu, skill'e z areny działają również na PvM (Player versus Monsters) co daje niezłe wzmocnienia, jak np uwolnienia z czasowego ogłuszenia postaci (stun).. Można by gadać i gadać ale lepiej zobaczyć a najlepiej spróbować, arena dostępna jest już od lvl 1, jednak dopiero później rozgrywka staje się naprawdę emocjonująca.. W tym roku pojawił się max lvl postaci 45, a w związku z tym nowe skill'e które wywróciły Durię do góry nogami.. wkrótce pojawią się nowe skill'e na arenę, dla poziomu 45. Ich właściwości nie są jeszcze znane.. Oprócz tego jest jeszcze trzecie drzewo (Wisdom tree), z którego skill'e również można zdobyć, nie można ich wybrać, co 5 lvl każda klasa postaci dostaje ten sam upgrade - skrzynia na przedmioty, wierzchowiec i inne. ^^ Niektórzy pomykają na jednorożcach.. xD Oprócz areny - punktowanej rywalizacji, są też również otwarte areny, na których odbywają się ustawki lub długie rozmowy, czasami też wyzwiska co niestety jest nie do uniknięcia w każdej chyba grze.. Jak zwykle najsłabszym okazuje się czynnik ludzki.. :)

Oczywiście gra full PL, z polskim Supportem.

Na koniec dodam, co może być zaskakujące, że gra posiada klienta gry - program ułatwiający logowanie.. ale oparta o C++ i Aplety JAVA działa w przeglądarce BEZ INSTALACJI (można pograć w pracy ;) ) Oprócz samej gry, Drakensang posiada rozbudowane forum z którego można się wszystkiego dowiedzieć, są też konkursy. Pochwale się że wygrałem kiedyś konkurs i za walentynkę otrzymałem 20,000 mrocznych monet. Mroczne monety - to waluta gry (oprócz oczywiście trzech drogocennych metali: złota, srebra i miedzi), w skrócie MM (anglojęzyczna nazwa to Andermands - jednak na nasz jak zwykle została przetłumaczona ze .. sporą tolerancją żeby nie powiedzieć "wyobraźnią" xD), którą można łatwo zebrać jeśli ma się czas (lub niestety kupić). Przedmiotów unikatowych na szczęście nie można kupić.. a jedynie wydropić.


Wymagania:
- dobry komputer (gra może tylko udaje 3D ale ma ładną grafikę i komputer spoci się wam od renderowania, lub w przypadku gdy komputer będzie za słaby/będzie się przegrzewał, to gra będzie sypać błędami typu "Nebula <kod błędu>")
- przeglądarka (np Chrome/Firefox/Opera/etc.) z aktualnym oprogramowaniem JAVA
- do komfortowej zabawy zalecany mikrofon, i Team Speak 3 Client, większość gildii ma swój serwer TSa, niektóre gildię mają nawet własne fora

Enjoy!
Ostatnio edytowany przez IceColdKiller 24 Marca 2014r. 19:36, W całości zmieniany: 22
_________________
BANKAI!!

0
1 Marca 2014r. 16:59
ja grałam! :D i mam dalej postac.... ale musialby mnie ktos zmotywowac, zebym znowu zaczela marnowac czas na gierki ^^
_________________
0
11 Marca 2014r. 15:47
Ja grałem ale szału na mnie nie zrobiło :)
_________________
0
11 Marca 2014r. 16:36
a kiedy grałeś? po od niedawna jest 45lvl, a niedługo ma być 50 ^^ Gra się zmieniła trochę..
_________________
BANKAI!!

0
27 Maja 2015r. 23:26
Hah zapomniałem o tej gierce , grałem , ale bardzo dawno , chyba 38 lvl miałem łucznikiem .
_________________
0
25 Lipca 2015r. 16:29
Poddałem się po miesiącu intensywnego grania. Nie mieli niestety nic do zaoferowania.
_________________
Psycholog
ul. Kazimierza Wielkiego 67, lokal 126
50 - 077 Wrocław
tel: +48 519 115 142
0
25 Lipca 2015r. 22:08
Ja się z tobą nie zgodzie. Neverwinter online jest lepsze od DSO. Grałam w DSO z jakieś dwa lata temu. Niby nie takie złe, ale mi bardziej przypadł do gustu Neverwinter. Ten klimat w Neverwinter... I takie tam, aż chce się grać ;), ale też nie mówię , że w DSO go nie ma ;>.
Ostatnio edytowany przez Abelone 25 Lipca 2015r. 22:08, W całości zmieniany: 1
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.