Nawigacja

Anime

Rozmowy na temat japońskiej animacji.

Strona główna » Rozmowy fanowskie » Anime » Czy to też anime?
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Czy to też anime?
0
9 Kwietnia 2017r. 22:35
Ostatnio co raz więcej chińskich bajek zbliżonych do anime staje się popularnych w Japonii i nie tylko...
Ale temat założyłem po to aby was zapytać czy takie produkcje można uznać za anime? Na animeplanet i na myanimelist można znaleźć chińskie bajki (tam trafiają chyba te co mają japoński dubbing albo jeśli była to produkcja japońsko-chińska (jak np. Reikenzan)
W sumie RWBY też jest nazywane anime...


Ale czy naprawdę anime z po za Japonii można nazwać anime? A jak tak to czym jest w takim razem dla was anime? Czy to po prostu styl animacji powstały w Japonii?

PS mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za spam oraz ktoś napisze coś w tym temacie xD ^^'
_________________

1
13 Stycznia 2019r. 21:36
Choć nazwą "anime" zwykliśmy na zachodzie wyróżniać japońską animacje jednak w Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia.
Animacje zachodnie które są nazywane anime poza Japonią to najczęściej te w jakimś tam stopniu inspirujące się japońską stylistyką.
Warto jednak wspomnieć, że cieszące się coraz większą popularnością produkcje animowane z Chin określane są już coraz powszechniej jako "donghua".
_________________
0
13 Stycznia 2019r. 22:07
Zdziwiony jestem, że ktoś odgrzał ten temat po prawie dwóch latach ^^ Ale oczywiście w pozytywnym sensie.
Hmm... Twoja odpowiedź chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym wątku.
_________________
0
15 Lipca 2021r. 14:36
Jak dla mnie zbyt czesto nazwa "anime" wykorzystywana jest własnie w złym kontekście, do dzieł, które anime nie do końca są (przynajmniej wg mnie). Ale jest to duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które w tym jakoś bardzo nie siedzą
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.