Nawigacja

Manga

Wszelkie dyskusje na temat japońskiego komiksu

Strona główna » Rozmowy fanowskie » Manga » Najlepszy i najgorszy mangaka?
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
Najlepszy i najgorszy mangaka?
0
3 Września 2017r. 16:46
Jest dział o mandze a nigdy nikt nie pytał o to jakich mangaków uważacie za najgorszy a jakich za najlepszych.
Czy po prostu nie zwracanie uwagę na takie sprawy podczas czytania?

W tym temacie bardziej chodzi mi raczej o kreskę danego mangaki. Ale jak ktoś chce pisać też o umiejętności tworzenia historii danego artysty. (wiadomo, że czasem historie tworzy ktoś inny od mangaki, bo czasem mangaka tylko rysuję i nie przykłada się tak bardzo o fabuły, więc w sumie może macie jakiś ulubiony duet artysta + twórca opowieści.
Zapraszam więc do dyskusji o tym.

Zbytnio się nad tym nie zastanawiam ale czasem zdarzy mi się zrobić sobie przerwę od jakieś mangi tylko po to aby zobaczyć co innego stworzył mangaka. Chwile mi zajęło przemyślenie kto jest moim ulubionym mangaką i wybór padł na Tsutomu Niheia czy tam jak ktoś chce japońską poprawność Niheia Tsutomu. Podoba mi się umiejętność rysowania... budynków i całej architektury miast ale w końcu można się tego spodziewać po człowieku, który studiował architekturę. Przykłada wagę do struktur ale wydaje mi się, że jego postacie są uboższe w detale ale i tak mimika ich twarzy jest bardzo bogata. Jego pewnie najsławniejsze dzieło to Sidonia no Kishi chociaż Blame! też ma pewnie sporo fanów ale Blame! nie jest dla wszystkich, bo to jednak twór dziwny.

Napiszę też sobie o moim ulubionym duecie, którym jest NisiOisiN (twórcy bakemonogatari) oraz mangaki Akatsuki Akiry czyli twórcy takiego dzieła zwanego Medaka Box. Postacie i kreska bardzo mi pasował, te niektóre wyrazy twarzy etc ;D

A tak jak chodzi o najgorszych i przeze mnie nie lubianych to żadne nazwisko nie przychodzi mi do głowy. Pewnie dlatego, że zapominam
_________________

Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.