Nawigacja

Pytania i propozycje

Prośby skierowane do administracji

Strona główna » Strona i forum » Pytania i propozycje » [Pytania] Katalog anime
Obowiązuje na całym forum! Prosimy o jego przeczytanie i przestrzeganie
[Pytania] Katalog anime
0
25 Marca 2010r. 20:25
Strona powoli się zmienia i odchodzi od zwykłego schematu "anime online" (uprzedzając pytania - nie chodzi o zastąpienie, anime online będzie nadal :P) - chciałbym stworzyć portal z wielkim katalogiem, bazą recenzji, galerią i tak dalej. Dzisiejsze pytanie dotyczy właśnie katalogu, ma być to coś na wzór myanimelist czy naszego anime tanuki. Chodzi mi o to jakie dane chcielibyście w nim znaleAoć, oczywiście pod uwagę wziąłem już:

- Gatunki
- Rodzaj (Film, Seria TV, OVA)
- Liczbę i czas trwania odcinków
- Datę emisji
- Status (nierozpoczęty/w trakcie emisji/zakończony)
- Studio/wydawcę + poszczególnych autorów
- Postacie i osoby dubbingujące
- Podobne anime

Czekam na wasze propozycję i pomysły urozmaicenia tej tworzonej właśnie encyklopedii - dodam tylko, że każdy zarejestrowany będzie mógł ją współtworzyć.
Ostatnio edytowany przez Ron 25 Marca 2010r. 20:29, W całości zmieniany: 1
_________________
0
25 Marca 2010r. 20:37
-tytuły utworów zawartych w anime
-jakie płyty/inne cuda zostały wydane (DVD,OST, inne dziwności np to że ostatnie odcinki Bakemonogatari są dostępne online)
-podobne tytuły niech zawierają info o mandze może?
-info o dostępności danego anime/mangi w polsce


możesz też stworzyć dział dla mang pl dla tłumaczy on-anime, jestem przekonany że znalazło by się kilka osób chętnych do tłumaczenia sporadycznie tego czy tamtego, ale prosił bym o zajęcie sie tym od na prawde profesjonalnej strony, jeśli w ogóle.
Albo w ogóle z mangą pl do czytania/ściągania.. ale nie wiem jak na to patrzą grupy tłumaczące mangi
_________________
0
26 Marca 2010r. 4:05
Ooo! Chyba przedłużę kontrakt na prace w On-Anime do czasu skończenia tego projektu. Choć pewnie jak to skończysz, ja już będę miał dzieci oglądające Anime :P Tak czy siak, mi się już podoba ten pomysł... Ja osobiście proponowałbym coś na wzór MALâ€2a bo jak już robić coś, to coś ambitnego :3 Wtedy kluby i punkty premium będą miały jakiś sens. Jedno co mnie martwi to czy znajdą się chętni do pracy przy tym projekcie... Patrząc na naszą redakcję, widzę zdecydowanie za mało osób. A to co planujesz zrobić będzie wymagało naprawdę dużo osób do pracy! Do tego, osób zaangażowanych w to. Bo mimo wszystko, roboty przy tym będzie bardzo dużo. Proponowałbym jeszcze nie teraz, ale jak już zaczniesz na poważnie się brać za to, wystawić na stronie głównej newsa. Ale nie zwyczajnego, tylko takiego na stałe, wpadającego w oko, z opisem tego co planujesz zrobić. Bo niestety bez chętnych, to nie ma sensu. Co do pomysłu, że każdy zarejestrowany będzie mógł to współtworzyć... Hmmm... to z kolei będzie wymagało sporo userów, których w dalszym ciągu brakuje... Do tego zgadzam się, ale tylko jeśli przed publikacją np. recenzji ktoś z redakcji będzie to zatwierdzał... Nie mam zamiaru czytać pierdół przemieszanych z błędami ortograficznymi, jako oficjalnej recenzji. Ja tyle ile będę w stanie robić i pomagać w rozwoju tego wszystkiego, będę robił, napisanie kilku recenzji dziennie i uzupełnienie danych o anime, nie będzie stanowiło problemu i nie będzie znacząco kolidowało z uploadem. Będę musiał po prostu poświęcić stronie trochę więcej czasu niż dotychczas, ale przy takim projekcie myślę że warto.


Ps. Wreszcie spełni się moje marzenie o dużym forum na temat anime :3 I to marzenie szybko zamieni się pewnie w koszmar, bo im większe forum, tym więcej bezsensownych pierdół w nim i co za tym idzie więcej pracy przy tym.

Ps.2 Jak to wypali, to martwię się, co się stanie z naszym małym "SpamLiveâ€2m" na którym prawie wszyscy się znają... bo teraz pisze na nim max kilkanaście osób na raz i to przy dobrych wiatrach... ale jak na raz zacznie pisać z 50 osób, będzie problem... więc trzeba będzie też pomyśleć o naszych On-Animkowych weteranach, by nie znikli nam w tłumie userów, których mam nadzieję ściągnie ta strona.
Ostatnio edytowany przez sebainter 26 Marca 2010r. 4:09, W całości zmieniany: 2
_________________
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.