Nawigacja
Czytelnia » Aktualności » Przegląd prasy: Otaku nr 2/2011
Aktualności
Przegląd prasy: Otaku nr 2/2011
W moje łapki trafił właśnie najnowszy numer Otaku, dlatego postanowiłem przyjrzeć się na szybko jego zawartości i podzielić się tym z wami. Numer powinien być już niedługo dostępny w sklepach komiksowych i Empikach (o ile jeszcze go nie ma ^.^)
Otaku przybył do mnie dosłownie przed chwilką w ładnej pocztowej kopercie, rozmiętoszonej przez liczne pocztowe rączki, sam numer na szczęście trzyma się dobrze ^.^ Cena to standardowe 7,90 zł i około 50 stron do przejrzenia.

Na początek mamy oczywiście nowości ze świata mangi i anime, nieco zainteresowała mnie informacja o polskim akcencie w świecie Macrossa, przydatną informacją są też informacje o datach najbliższych konwentów. Wszystkich najpewniej także ucieszą dwa plakaty wielkości kartki B3, "the Reids" oraz (ten który najpewniej zawiśnie nad moim łóżkiem ^.^) Mina z "Meago Saga". Musze przyznać, że wygląda to świetnie i zapotrzebowanie na moe wystrój pokoju zostanie na jakiś czas zaspokojone.

No przejdźmy dalej! Na horyzoncie pojawiają się recenzje mang i anime:a główną recenzją numeru (i okładki) jest niewątpliwie One Piece; na dwóch stronach tekstu możecie poczytać nieco o tym tasiemcu (i o animacji, i mandze), sam nie miałem niestety okazji z nim obcować i na razie nie zanosi się by było inaczej, seria jest jednak bardzo popularna, z numeru dowiadujemy się także, o prawdziwym szturmie na tokijskie pociągi z okazji 200 milionów (!!!) sprzedanych tomików.

Otaku przygląda się także innym mniej lub bardziej interesującym tytułom, wśród nich Onegai Teacher czyli co nieco o trudnych relacjach ucznia z nauczycielką i mangowemu Zmierzchowi (każdy zna, jedni lubią, drudzy nie, a trzeci nawet nienawidzą). Idąc dalej i szukając mniej "krzykliwych" tytułów można wymienić Renai Anaguramu (u nas "Anagram", jednotomowa manga dla dziewczyn) czy nazwany przez redaktorów "pokemonem dla dorosłych" Narutaru, z którym jednak wolę się nie zaprzyjaźniać ^.^

Zostawiając recenzję anime i mang, natrafimy na recenzję gry "Bleach: The 3rd Phantom" na Nintendo DS, szkoda, że konsolka jest u nas mało popularna i mało kto będzie miał możliwość zagrania. No ale nic, przekartkujmy dalej nasz kochany magazyn i przejdźmy do innego rodzaju publicystyki.Zaglądając do artykułów dowiemy się co nieco o bishonenach, czyli o panach mających zachwycać fanki (i cóż, najpewniej też niektórych fanów ^.^'), dowiemy się o ich typach i dogłębnie ich sklasyfikujemy. Idąc dalej i przeskakując na nieco inny temat, poczytamy co nie co o cenzurze w kraju kwitnącej wiśni, coś co jedni uważają za ochronę dobrych obyczajów, a inni za zwykłe ograniczenia wolności. Na deser przegląd książki "Języki i kolczyki" czyli nasyconej popkulturą pozycji

Numer wygląda obiecująco i nie mogę się doczekać, aż wieczorem zanurzę się dogłębnie w jego lekturę ^.^

Jeśli macie jakieś pytania co do numeru to piszcie w komentarzach (nie podam oczywiście oceny jakie zgarnęły tytuły w recenzjach, ani nie zeskanuję wam go ;)
Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
0
Kai 26 Marca 2011r. 13:27
..Ja mogę zeskanować.
0
TAMM 26 Marca 2011r. 13:57
W końcu znalazł się człowiek dobrej woli! ^.^
0
Kai 26 Marca 2011r. 15:39
Tak więc, biorę się za skanowanie~

Gdzie mam je posłać, jak skończę?
0
shinozaki 30 Marca 2011r. 12:11
możesz przesłać na kobi_99@poczta.fm będę wdzięczny:)
0
Aven 14 Marca 2011r. 19:47
"Narutaru, z którym jednak wolę się nie zaprzyjaźniać ^.^" - a ja polecam, bo to moim zdaniem dobry tytuł ^.^
0
TAMM 14 Marca 2011r. 15:02
"ani nie zeskanuję wam go ;)" - to po co w ogóle piszesz...  ̄へ ̄
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2020
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.