Czytelnia » Aktualności » LIGA ŚWIATOWA
Aktualności
LIGA ŚWIATOWA
O tym jak sobie radzą Japończycy w Lidze Światowej...
Zapewne część z Was wie, że odbywa się teraz Liga Światowa. Dla laików: jest to międzynarodowy turniej w siatkówce. Chcę tutaj opisać i prześledzić poczynania reprezentacji Japonii, która trafiła do jednej z najcięższych grup. Ich rywalami w pierwszej fazie LŚ są: Kubańczycy, Serbowie i Rosjanie. Każdy dobrze obeznany i ten mniej wie że te drużyny wraz z Polską, Brazylią, Włochami należą do ścisłej czołówki.

-PORTUGALIA

Niestety… Japończycy jak na razie po dwóch kolejkach [a są cztery] zdobyli zaledwie 2pkt co daje im ostatnie miejsce w tabeli. Jak dotąd na sześć rozegranych meczy nie wygrali żadnego. W takim razie dlaczego mają 2pkt. Aaa… bo tu jest zupełnie inny system. Za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 należą się 3pkt, za zwycięstwo 3:2 dostaje się 2pkt, natomiast za przegraną 3:2 nagrodą jest 1pkt, czyli za przegrane 3:1 i 3:0 nie ma żadnych punktów.
Teraz już natomiast każdy wie, że Japończycy musieli 2 razy przegrać 3:2.

To teraz przejdę do wyników poszczególnych meczy…

Przenosimy się do Japonii do miasta Hamamatsu gdzie odbyła się pierwsza kolejka.

Rosja 3-2 Serbia
Japonia 0-3 Kuba

Japończycy próbowali zdobyć set aż do samego końca… Jak widać nie udało im się, chociaż w 2 secie byli bardzo blisko… 1. 22:25 2. 26:28 3. 20:25
Kuba 1:3 Serbia
Japonia 2:3 Rosja

Było bardzo, bardzo blisko, lecz w tie break’u przegrali… 1.25:20 2. 23:25 3. 16:25 4. 25:19 5. 12:15
Japonia 2:3 Serbia
Identyczna sytuacja jak we wcześniejszym meczu… 1. 25:22 2. 21:25 3. 27:25 4. 19:25 5.12:15

Japonia 0:3 Rosja

Szkoda słów pierwszy set jeszcze ujdzie natomiast dwa kolejne porażka 1. 22:25 2. 15:25 3. 19:25

4 Japonia 6 2 5:18 483:541

Na pocieszenie mogę dodać, że Polacy po fazie grupowej[już po czterech kolejkach] prowadzą mając 29pkt, natomiast na drugim miejscu uplasowała się Brazylia z 26pkt. Dodam jeszcze, że nasi rodacy trzykrotnie pokonali Brazylijczyków.