Nawigacja
Czytelnia » Opisy » Shinsekai yori
Opisy
Shinsekai yori
Krótki opis fabularny (odpowiednio podkolorowany) + szczypta spoilerów.
Bliżej nieokreślona teraźniejszość. Japonia. Spokój pogodnego dnia zostaje natychmiastowo przerwany. Ludzie obdarzeni mocą telekinezy mordują wszystkich w zasięgu wzroku.
Od tego wydarzenia mija 1000 lat. Po "naszej" cywilizacji nie ma już ani śladu: miasta zastępują teraz wioski, a telekineza stała się czymś normalnym.
Tutaj poznajemy głównych bohaterów, którzy uczą się i udoskonalają swoje moce w Klasie Apoteozy: Mamoru Itou, Satoru Asahina, Shuna Aonuma, Marię Akizuki i Reiko Amano. Do owej grupy dołącza Saki Watanabe, która ukończyła właśnie Akademię Waki, na temat której krążą pogłoski, że dzieci, które jej nie skończyły, zniknęły. Pewnego dnia ten sam los spotyka Reiko, lecz jej zniknięcia "nie zauważają" nawet jej przyjaciele.
Jednakże nawet najbardziej skrywane tajemnice muszą ujrzeć światło dzienne. I nie inaczej jest tym razem.
Podczas jednej z wycieczek ciekawość bohaterów bierze górę. Oddalają się od swojego miejsca obozu i znajdują tajemnicze stworzenie, fałszywego ślimaka, które wyjawia im historię powstania obecnego świata. Kiedy znika kolejna osoba, niektórzy postanawiają podjąć samodzielne decyzje, nie wiedząc, że zaważą one o dalszych losach ludzkości, a na jaw wyjdzie najbardziej skrywana tajemnica, która wstrząśnie nie tylko bohaterami, ale również i widzem.
Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
 
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
0
Shado 9 Maja 2013r. 18:33
Ja cały czas się zabieram do oglądania tego tytułu.
Z samego obrazka wygląda naprawdę obiecująco, a tekst jeszcze bardziej mnie zachęcił. ^^
Może dzięki niemu czas przez jaki będę odkładać to anime będzie krótszy xD
0
Ayumu 27 Kwietnia 2013r. 10:03
Od jakiegoś czasu miałem tą animkę w swojej "poczekalni" ale dopiero teraz obejrzałem i...... naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła, bardzo dobrze zrobiona "poważna" historia, która potrafi zaskakiwać do ostatniego odcinka.
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2020
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.