Nawigacja
Czytelnia » Recenzje » Log Horizon - sezon pierwszy
Recenzje
Log Horizon - sezon pierwszy
Niektóre gry wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Inne gry z kolei wymagają poświęcenia całego czasu, jaki posiadasz!
Tytuł japoński: ログ・ホライズン
Rodzaj: Seria TV
Czas trwania: 25 odcinków po 24 minuty
Gatunek: Fantasy
Data wydania: 2013 – 2014 (05.10.2013 - 22.03.2014)
Studio: Statelight
Grupa wiekowa: 13+
Log HorizonShiroe był jednym z najlepszych. Był członkiem i głównym strategiem legendarnej drużyny w świecie bardzo popularnej gry MMORPG – Elder Tale. Ale ona była już przeszłością. Kiedy wprowadzano nowy dodatek wraz z innymi graczami ponownie powrócił do rozgrywki, żeby znowu poszukać w niej czegoś wyjątkowego. A wtedy ich świat się zmienił się na zawsze. Ale główny bohater miał jak zwykle pewien plan…

Tylko w samej Japonii było ich dziesiątki tysięcy. I wszyscy oni zostali uwięzieni wewnątrz. W świecie, który był im tak znajomy i tak bliski. Ale czy na pewno? I czym tak naprawdę był ten świat? Czy na pewno był on dokładnie tą rzeczywistością, którą znali z Elder Tale? Bardzo szybko okazuje się, że ich możliwości wpływania na otaczającą ich krainę nie ograniczają się tylko do korzystania z umiejętności znanych z gry, a postacie niezależne nie wypowiadają jedynie kilku ustalonych wcześniej linijek tekstu. Fantastyczna przygoda rozpoczyna się!
Po horyzont sięgaj wzrokiem, aż po horyzont...


Log Horizon to oparta na powieści autorstwa Mamare Touno produkcja z gatunku fantasy opowiadająca o grupie osób uwięzionej w znanej sobie wirtualnej rzeczywistości, która nagle stała się ich „nowym” domem. Wśród postaci nie zabraknie tu zarówno nowicjuszy, jak i tych bardziej doświadczonych, będących już niemal żywymi legendami Elder Tale. A w tym świecie można spotkać naprawdę sporą grupę bohaterów. Akcja nie skupia się tylko wokół osoby Shiroe. Poznajemy tą opowieść również z perspektywy wielu innych ciekawych postaci, z których każda postrzega swój nowy świat we własny, oryginalny sposób. I stara się w nim przetrwać.A za horyzontem... Odnajdziesz również nowy świat!


Log Horizon graficznie nie należy może do ścisłej czołówki, ale uważam, że mimo tego prezentuje się naprawdę bardzo ładnie i nadrabia to opowiedzianą w ciekawy sposób historią, która nie skupia się przede wszystkim na samych toczonych walkach (choć te oczywiście, jak w każdej takiej opowieści odgrywają tutaj ważną rolę). Oprócz szybszej akcji, jak w prawdziwej serii z gatunku fantasy, nie zabraknie również wątków politycznych, strategicznych i ekonomicznych. Log Horizon nie koncentruje się wyłącznie na jednym z nich, dzięki czemu anime zachowuje bardzo dużą różnorodność.

Uważam, że również muzyka została tu dobrana bardzo dobrze i pasuje do atmosfery panującej w tej serii. Zagrany na ostrzejszą nutę opening i spokojny ending znakomicie uzupełniają całość.OpeningI endingMyślę, że anime to można przede wszystkim polecić miłośnikom fantasy, którzy na pewno znajdą tutaj coś dla siebie, ponieważ jest to czysta produkcja z tego gatunku. Osoby, które nie miały do tej pory do czynienia z grami typu MMORPG również się w tym anime nie pogubią. Za każdym razem, gdy pojawia się tutaj jakaś nowa sytuacja Shiroe w bardzo przejrzysty sposób objaśnia obowiązujące w tej rozgrywce zasady. Od czasu do czasu pojawiają się również wstawki komediowe, ale to nie one są tutaj najważniejsze i akcja bardzo szybko powraca do swojego naturalnego rytmu. Moim zdaniem całość została bardzo dobrze przemyślana i z pewnością nie raz potrafi zaskoczyć widza niespodziewanym zwrotem akcji. Nie wszystko oczywiście się wyjaśnia i pozostaje czekać na kolejny sezon, jak na razie zapowiedziany na październik. Gorąco polecam. Oczywiście nie tylko miłośnikom fantastyki. ^^


I ty wejdź do świata Elder Tale!

Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
0
MrocznyHusar 18 Listopada 2015r. 3:24
Dobrze, że zobaczyłem tą recenzję! Od razu zabrałem się za oglądanie. Cudowne anime!
0
Hirato 12 Grudnia 2014r. 19:29
To anime jest świetne!!! widziałem też 8 odcinków następnego sezonu też są świetne !
2
Bardu 6 Kwietnia 2014r. 12:38
Kiedyś oglądałem anime oparte na podobnych założeniach fabularnych tylko... Za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Ale fajnie łączyło absurd z poważną historią. Przez wzgląd na to, chyba zainteresuję się tą serią.
1
barthes8 6 Kwietnia 2014r. 19:13
Chyba tobie o Sword Art Online (w skrócie SAO) chodzi albo o coś innego ...
2
Hajmidal 7 Kwietnia 2014r. 13:04
Może o BTOOOM! bo mniej więcej podobne do SAO, nie wiem jak do Log Horizon bo dopiero mam zamiar obejrzeć to anime.
1
Astral 7 Kwietnia 2014r. 19:39
Albo może nawet i o .hack//SIGN, bo tam główny bohater również jest uwięziony w grze (ale to dużo starsze jest, więc może nie).
1
barthes8 7 Kwietnia 2014r. 22:35
W sumie to zależy z jakiej perspektywy się spojrzy na podobieństwa ... zawsze to może być co innego albo inna seria .hack// (bo tam chyba kilka było ... hmm) albo jeszcze o jakiś inny tytuł chodzi ...
Btooom jak dla mnie nie jest podobny do SAO w większym stopniu (chodź podejrzewam o co tobie chodzi haju) ... o jakie tobie podobieństwo chodzi ?

Jeszcze może chodzić o Accel World ... bo tego samego autora co SAO i takie podobne rzeczy są ...
Ewentualnie Druaga no Tou ale wątpię ,ze o to chodzi ... dobra już nic nie piszę ,bo co raz bardziej oddalam sie o tych podobieństw ^^'
1
Bardu 8 Kwietnia 2014r. 15:17
SAO i BTOOOM! są zbyt nowe. To było coś wypuszczonego znacznie wcześniej. W momencie, kiedy ja to oglądałem, to nawet wtedy anime to nie było już pierwszej świeżości. Astral rzuciła hasło hack//SIGN. I to chyba było to... Coś mi właśnie świta. Na początku myślałem, że pomysł z osadzeniem fabuły w grze MMO jest niedorzeczny, ale dałem się wciągnąć. No i widzę, że całkiem sporo takiego typu serii już wyszło. W takim razie będzie co oglądać.
3
yoo 5 Kwietnia 2014r. 19:50
bardzo ciekawe anime
1
barthes8 3 Kwietnia 2014r. 23:38
ja polecam ,bo to nawet fajne animu i jak dla mnie lepsze np od takiego SAO ... Niby bardzo podobne wydają się te rzeczy (Log Horizon i SAO) jak się czyta tylko opis ale są bardzo rożne ( w moim odczuciu) ... nic ... pozostaje czekać na 2 sezon ~
2
Axilan 4 Kwietnia 2014r. 18:48
naszczęścię długo nie poczekamy
1
barthes8 6 Kwietnia 2014r. 19:14
To zależy z jakiego punktów widzenia spojrzymy np jak ktoś ma raka to może się nie doczekać buahaha :D
No jak jesteś nieśmiertelny i żyjesz długo to może to być dla ciebie tylko milisekunda buahaha :D
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2021
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.