Nawigacja
Czytelnia » Recenzje » Overlord
Recenzje
Overlord
Czyli o tym, jak bardzo można zagłębić się grając w pewną grę.
Oryginalny tytuł: オーバーロード
Rodzaj: Seria telewizyjna
Data emisji: 07.07.2015 - 29.09.2015
Liczba odcinków: 13
Reżyseria: Itou Naoyuki
Studio: Madhouse
Gatunek: Akcja, Fantasy
Grupa wiekowa: +17
OverlordOverlord to kolejne anime przenoszące nas do wnętrza nawiązującego do kolorowego świata gry typu mmorpg (a właściwie w tym przypadku dmmorpg), którą tutaj jest Ygdrasil. Momonga jest w niej jednym z najsilniejszych graczy oraz przywódcą gildii mieszczącej się w grobowcu Nazarick i zrzeszającej same nieludzkie istoty. Niestety czas życia gry powoli zbliża się już do końca. Ale dlaczego by nie zostać w niej aż do ostatniej sekundy, tym bardziej, jeżeli nie ma się aktualnie żadnego innego zajęcia? Główny bohater postanawia tak zrobić i niedługo po zamknięciu serwerów budzi się w nieznanym świecie jako swoja postać z gry - potężny szkielet-czarodziej. Dodatkowo okazuje się, że postacie niezależne pilnujące dotychczas siedziby jego gildii ożywają. Z ich pomocą Momonga wyrusza, żeby zbadać nowy niezwykły świat, a może nawet nad nim w jakiś sposób zapanować.Momonga w swoim żywiole.


Animacja ta ma swoje korzenie w dobrze przyjętej przez odbiorców mandze autorstwa Kugane Maruyamy, która nie została jeszcze zakończona. Wizualnie całość prezentuje się moim zdaniem bardzo dobrze. Tła są bardzo kolorowe, a postacie, które są bardzo ciekawym elementem i dużą siłą tej serii zostały zaprojektowane w bardzo pomysłowy sposób. Animacja również pozostaje płynna. Muzyka (szczególnie ta z openingu) bardzo łatwo wpada w ucho. Dźwięki w tle, które są dobrym dopełnieniem rozgrywającej się na ekranie akcji nie przytłaczają widza i pozwalają lepiej wczuć się w wydarzenia rozgrywające się w tym różnorodnym świecie.
Opening i endingZałożenia fabularne nie są co prawda w ostatnim czasie zbyt oryginalne, jednak uważam, że seria naprawdę się w tym ostatnio dość często wykorzystywanym temacie broni. Przede wszystkim znajduje się w niej wiele ciekawych rozwiązań. Na wyróżnienie zasługuje tutaj z pewnością postać głównego bohatera, który nie jest tutaj tak właściwie człowiekiem i sposób w jaki radzi sobie ze swoją nową postacią oraz otaczającym go nowym światem. To na nim tutaj skupia się w większości uwaga, co nie pozwala niestety, również z powodu zaledwie 13 odcinków tej serii, na dokładniejsze rozwinięcie niektórych ciekawych wątków pobocznych. Jednak z drugiej strony postać głównego bohatera wnosi tutaj pewną świeżość.

Anime jako całość oceniam bardzo pozytywnie. Myślę, że mogłoby się spodobać przede wszystkim miłośnikom fantastyki i akcji, która tutaj również jest obecna w całkiem sporej dawce. Całość moim zdaniem jest trochę zbyt krótka, jednak wydaje się, że są pewne szanse na następny sezon.


Do zobaczenia wkrótce? ;)

Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
1
Ozzaku 19 Października 2015r. 0:03
Fajne anime, trochę za dużo ISu u bohatera, ale ujdzie :D
2
Nemcio 14 Października 2015r. 16:12
ciekawe
-1
Kamiyan 13 Października 2015r. 17:30
To ktoś w ogóle obejrzał to gówno i uznał za dobre? Rofl.
2
awgan999 13 Października 2015r. 18:47
Sory ale nie uważam żeby to anime było gównem dla mnie przeciwnie było bardzo i to bardzo dobre nie wiem jak ktoś może nazywać tak dobre anime gównem. Może obejrzałeś z jeden odcinek i nie przypadło ci do gustu ale jak byś obejrzał wszystkie to byś miał niedosyt i czekał na drugi sezon.
3
Dziabeł 13 Października 2015r. 20:27
Nie dokarmiać trolla, jest na diecie^^
1
TAMM 13 Października 2015r. 23:42
>trolla

軽音部よ永遠に! =^ω^=
1
Plazma 13 Października 2015r. 16:51
Ja chyba zabiorę się za mangę. Te anime bardzo przypadło mi do gustu. Natomiast SAO nie mogłem obejrzeć całe i porzuciłem te anime z niesmakiem. Porównywanie tych dwóch produkcji według mnie nie ma też zbytniego sensu.

Warto też wspomnieć, że główny bohater co najmniej na początku jest potężny i trochę wyjałowiony z ludzkich uczuć, przez co mamy ciekawą postać, która nie opłakuje każdego, ani też nie boi się po prostu zabić kogoś.
2
Mion 14 Października 2015r. 17:53
Plazma, jakie to glebokie ^^
3
awgan999 13 Października 2015r. 15:48
Overlord to świetne anime. Dobrze napisane: (Że są pewne szanse na następny sezon). Ja mam taką nadzieję że będzie bo seria zasługuje na to. Ale wiadomo że to studio co wydało tą serię nie słynie z drugich sezonów, więc tak dokładnie nie wiadomo czy będzie drugi sezon ale trzymajmy kciuki żeby kiedyś powstał.
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2021
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.