Nawigacja
Czytelnia » Opisy » Anatsu Kyoushitsu
Opisy
Anatsu Kyoushitsu
Kto nie chciałby zabić swojego wychowawcy, w dodatku by uratować ziemię?
Tytuł alternatywny: Assassination Classroom
Data emisji: 10.01 - 20.06.2015
Liczba odcinków: 22

Anatsu Kyoushitsu - ang. Assassination Classroom. Anime stworzone na podstawie mangi o tym samym
tytule, napisane i zilustrowane przez Yusei Matsui.
Historia zaczyna się gdy na oczach ludzi zostaje zniszczone 70% powierzchni księżyca, przez co przybiera on kształt półksiężyca. Oczywiście, nie jest to dziełem przypadku, gdyż stoi za tym żółty, przypominający ośmiornice obcy, który teraz grozi, że za rok to samo stanie się z ziemią, lecz daje ludziom szanse na ratunek.

Kompletnie nie wiedząc czemu obcy chce zostać wychowawcą w gimnazjum, wybrał klasę 3-E, którą będzie uczył prócz zwykłych przedmiotów szkolnych, takich jak fizyka czy matematyka, zabijania. Wszystkie informacje na temat całego wydarzenia, a tym bardziej o miejscu przebywania przyszłego wychowawcy zostają zatajone przez rząd.
Teraz jak uchronić ziemie przed tym samym co stało się z naszym srebrzystym, naturalnym satelitą? Trzeba najzwyczajniej w świecie zabić Koro-sensei'a, gdyż tak uczniowie nazwali przybysza. Niestety, duży, żarówiasto-żółty cel jest odporny na standardową broń, a w dodatku potrafi się poruszać z prędkością dochodzącą do około 20 machów, co w przybliżeniu daje 24,5 tys. km/h. Uczniowie jednak nie zostali z niczym, rząd wyposaża ich w specjalną broń działającą tylko na Koro-sensei'a, która nie robi nic zwykłym ludziom. I tak anime upływa na kolejnych próbach zabicia nauczyciela, który chce zniszczyć planetę w mgnieniu oka. O dziwo, ośmiornica okazuje się najlepszym wychowawcą jakiego mieli, podchodzi do każdego z uczniów indywidualnie, poświęca im ogrom czasu i motywuje do nauki i coraz większych starań. Myślę że każdy z nas by chciał mieć takiego nauczyciela. Ale nie zapominajmy, że jeśli chcą przeżyć dłużej niż rok, to muszą go zabić, a dodatkową motywacją jest 10 miliardów jenów (niecałe 310 milionów złotych) dla ucznia który go zabije.
Powinienem też wspomnieć o tym, że Koro nie jest jedynym głównym bohaterem, samych uczniów jest 30, a przez całe anime przewija się wiele więcej postaci mających mniejszy lub większy wpływ na historię. Na pewno warto wspomnieć o jednym z uczniów klasy 3-E, Nagisa Shiota, który w anime pełni funkcję narratora. Jest on wątłym nastolatkiem o niebieskich włosach i oczach, jest przyjacielski, życzliwy i bardzo spostrzegawczy, dzięki czemu jako jedyny w klasie robi notatki o słabych stronach Koro-sensei'a.
Tytuł moim zdaniem ma bardzo ciekawą i oczywiście nowatorską fabułę, jest to zdecydowanie odskocznia od wszystkich anime gdzie głównym celem jest zabijanie, ponieważ mimo mieszanki wielu gatunków jest to komedia i nie spotkamy tu zbyt wielu mocnych i krwawych scen akcji. Dla wielu to pewnie rozczarowanie, gdyż potencjał by iść w tym kierunku jest, jednak efekt końcowy jest zadowalający.

Oprawa graficzna to zdecydowanie plus całej serii, postacie ładnie narysowane, ich różnorodność a co najważniejsze szeroka paleta barw sprawia że trudno narzekać. Tła są wykonane porządnie. Jedynym minusem jest na pewno animacja, zwrócimy na nią uwagę dopiero gdy akcja nabiera tempa, dosyć często stosowane jest przerzucanie klatek, które daje wrażenie ruchu, co psuje satysfakcję z oglądania. A szkoda, w końcu jest to akcja, mogłoby to być zrozumiane przy ruchach Koro, ale w innych przypadkach to zwykłe pójście na łatwiznę.Oprawa muzyczna dobra, no właśnie, tylko dobra. OST zróżnicowany, ale można go podzielić na dwie grupy. Mocne i skoczne kawałki podczas akcji, oraz spokojne i wolne utwory do przygrywania w tle.

Opening Seishun Satsubatsuron
Ostatecznie anime mimo małych niedociągnięć bardzo mi się spodobało i na pewno potrafi rozbawić, gorąco polecam ten tytuł na teraz jakże zimne, ciche wieczory.

AMV'ki


Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
0
Hikaro 9 Grudnia 2015r. 1:18
Niedawno skończyłem oglądać ten tytuł i muszę przyznać,że oglądało się go całkiem przyjemnie. Humor i postać Koro-sensei'a są najmocniejszymi atutami tej produkcji. Tytuł ten ogląda się bardzo przyjemnie gdy ogląda się 1 odcinek na tydzień.A dlaczego ? Ponieważ 1 połowa serii skupiała się na codziennym życiu szkolnym,przez co zdarzały się takie odcinki,które były "o niczym" i nie wnosiły za wiele do głównej fabuły. Przez pierwszą połowę serii było widać brak ciągłości fabularnej.Był tam schemat "jeden odcinek jedna sprawa". Dopiero w drugiej połowie serii (pod koniec) były odcinki,które miały "ciągłą fabułę". Z minusów mogę wymienić też głównego bohatera Nagisę,który nie za bardzo mi się podobał - na pewno są w tej klasie postacie,które lepiej nadawałyby się na głównych bohaterów. Końcówka serii trochę mnie rozczarowała. Ogólnie jednak bawiłem się przy tym tytule bardzo dobrze i nie żałuję chwil z nim spędzonych. Teraz tylko czekać na 2 sezon,który wyjdzie już w styczniu przyszłego roku :)
1
Emciaczeq 28 Listopada 2015r. 10:05
Najlepsze anime
1
Inax 27 Listopada 2015r. 19:23
Piękny opis mojego kochanego anime :3
1
hgdfjgh 27 Listopada 2015r. 10:13
Bardzo fajne anime na podstawie najlepszej mangi na świecie ;)
Świetna recenzja! ^^
1
MisiaAmisia 25 Listopada 2015r. 17:00
Muszę, ale to muszę obejrzeć :)
1
Zowana 24 Listopada 2015r. 18:07
Faajne! *^*
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2024
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.