Nawigacja
Czytelnia » Artykuły » Monumenty Yonaguni
Artykuły
Monumenty Yonaguni
Czy wiemy jaki sekret skrywa podwodne znalezisko?
Gdzie znajdują się ruiny?

Kamienne struktury położone są na dnie Morza Filipińskiego, znajdują się niedaleko wyspy Yonaguni, która położona jest na wschód od Tajwanu. W ramach ciekawostki dodam, że miejsce, w którym usytuowana jest wyspa, stanowi część obszaru, na którym corocznie odnotowuje się 80% wszystkich trzęsień ziemi, a także mieści się tam 90% aktywnych podwodnych wulkanów.


Kto, kiedy i w jaki sposób je odkrył?

Prawdopodobna data odkrycia monumentów1 to rok 1985 lub 1986. Zostały one odkryte przez nurka Kihachirō Aratake, który był także przewodnikiem podwodnych wycieczek. Chciał on znaleźć nowe lokalizacje do wypraw w celu obserwowania rekinów młotów, których pełno jest na archipelagu Ryukyu. Na skalną formację o iście niezwykłym kształcie natknął się na głębokości dwudziestu pięciu metrów. Została ona nazwana podwodną piramidą, a także Iseki Point2. Pojawiły się także przypuszczenia, że znalezisko może być częścią całego miasta, które może ukrywać się jeszcze głębiej pod wodą.


Jak wyglądały początki badań?

Wieść o odkryciu nurka, szybko się rozeszła i trafiła do naukowców. Jednym z nich, który szczególnie zainteresował się sprawą był profesor Masaaki Kimura. Niezwykle zafascynowany widokiem, postanowił poświęcić całe swoje życie udowodnieniu, że monument jest obecnie najstarszą budowlą, jaką zna ludzkość.


Ile lat może mieć budowla?

Ta informacja także jest niepewna. Na początku stwierdzono, iż monumenty mogły powstać nawet dziesięć tysięcy lat przed naszą erą. W 2007 roku swój raport z badań zaprezentował jednak profesor Kimura. Oszacował on ich wiek na mniej więcej 2-3 tysiące lat. Co dziwniejsze, na kamiennych strukturach znajdują się znaki, których do chwili obecnej nie odczytano, lecz troszkę pomogły one ocenić czas istnienia znaleziska.


Skąd to się tam wzięło?

Zagadka ta jest badana od roku 1999 przez Morien Institute. Powstało już wiele teorii na ten temat, jednak większość z nich jest podważana przez pewne fakty. Jedna z nich mówi o tym, że budowle powstały samoistnie. Nie jest to możliwe, bowiem ułożenie skał pod wodą jest bardzo regularne. Dodatkowo zostały znalezione także kształty, które przypominają rzeźby głów. Kolejna ma powiązanie z mitologią. Jeszcze inni twierdzą, że monumenty znalazły się pod wodą w wyniku topnienia lodowców czternaście tysięcy lat temu. Poziom morza podniósł się wtedy o co najmniej sto metrów. Jaka jest prawda? Tego jeszcze nie wiemy. Miejmy nadzieję, że czas który poświęcili naukowcy nie pójdzie na marne i wkrótce tajemnica zostanie odkryta.


Wyjaśnienia

1Monument - jest to posąg, rzeźba, obelisk, pomnik, zwykle dużych rozmiarów, wystawiony ku czci jakiejś osoby lub na pamiątkę ważnego wydarzenia.
2Iseki Point - tłumaczenie: miejsce ruin.

Dziękuję za przeczytanie i zapraszam Was do moich pozostałych artykułów. Do następnego!
Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
1
missur 1 Kwietnia 2018r. 9:03
Ciekawe to jest
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2019
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.