Nawigacja
Czytelnia » Recenzje » Recenzja "Denpa Onna to Seishun Otoko"
Recenzje
Recenzja "Denpa Onna to Seishun Otoko"
Denpa Onna to Seishun Otoko - recenzja/ by Vanillia
Denpa Onna to Seishun Otoko
Czas trwania: (12x24min)
Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2011
Grupa wiekowa: Dla wszystkich widzów
Gatunki: Sci-fi, Seinen, Komedia
Postaci: Uczniowie/Studenci, ObcyPełne humoru anime, którego głównym bohaterem jest 16-letni chłopak - Niwa Makoto.
Jego rodzice wyjeżdżają pracować za granicę i wysyłają go do jego ciotki, która nazywa się Touwa Meme. Jest ona niezwykle zboczona i nie rozumie pojęcia prywatności. Swojej córce daje wolną rękę, a siostrzeńca szantażuje, że rozpowie sąsiadom pewną plotkę, a mianowicie, iż Makoto się do niej dobiera xd. Odbiera go z dworca i zabiera do nowego domu, przy czym wydaje się być dla chłopca trochę dziwna.
Już krok za progiem, Niwa dostrzega coś dziwnego, a mianowicie kołdrę leżącą na schodach i wystające z niej nogi. Jest to jego kuzynka, Touwa Erio. Jej długie niebieskie włosy i tego samego koloru oczy oraz krucha postura, sprawiają wrażenie, jakby była ona z innej planety .Dziwne wrażenie robi też jej nawyk owijania się w futon i ciągłe jedzenie pizzy. Dziewczyna sądzi , że jest kosmitką i twierdzi , iż została przez nich porwana. Przestała chodzić do szkoły, ponieważ nie była tam rozumiana, a wśród rówieśników nie była zbyt lubiana. Od tamtego czasu siedziała w domu, a czasem chodziła po okolicy, owinięta w kołdrę. Te wszystkie szczegóły sprawiają, że Erio jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Jeśli chciała się gdzieś wybrać, Makoto wiózł ją w rowerowym koszyku.
W szkole chłopak jest dość popularny wśród dziewczyn, które odstają od reszty uczniów. Do jego przyjaciółek wliczają się:
Ryuuko – dziewczyna, która z niewiadomego powodu nosi kask, który jak na mój gust wygląda na robotniczy xd. Jest chorobliwie zazdrosna o Niwę i jest w nim zadurzona.
Maekawa - wysoka nastolatka, która często zakłada dziwne stroje i przebrania.

Jaką tajemnicę skrywa to miasto? Kim jest tajemnicza córka Meme? Dowiecie się tego, oglądając to niesamowicie śmieszne anime!


Na mnie najbardziej pozytywne wrażenie zrobił pierwszy odcinek , który daje nadzieję na ciekawą , dalszą treść. Kilka odcinków rozwija trochę fabułę, która później zaczyna niestety zanikać. Wtedy w sumie nie wiadomo o czym jest ta animacja i jak dla mnie to jest ogromny minus.
Mimo wszystko anime posiada trochę fanów i ja też się do nich zaliczam i nie uznaję , że oglądając je, straciłam tylko czas.
A teraz kwestia muzyki. W tle pojawia się ona sporadycznie, ale jeśli już to pasuje do sytuacji.
Opening i ending mógł by być lepszy i mam wrażenie, że śpiewa je dziecko (co oczywiście prawdą nie jest, bo wykonują je osoby dorosłe). Tekst nie ma większego sensu, ale mimo wszystko oba utwory wpadają w ucho.
Pod względem graficznym ten serial jest świetny. Piękna kreska, wiele szczegółów i szeroka gama barw, a także skupienie na drobnych detalach. Pełno tu zbliżeń i krótkich kadrów.
To anime spodoba się każdemu, kto lubi się pośmiać. Mogę je opisać jako lekkie, przyjemne i zabawne.Serdecznie polecam!
Oceń artykuł:
Przeczytaj więcej o:
Komentarze
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Od najstarszych Strzałka w dół Od najnowszych Strzałka w górę
1
pedo perma 8 Sierpnia 2013r. 15:31
spacja przed przecinkiem... -.-'
minki w recenzji... aż mi się odechciało czytać
konstrukcja zdań też nie powala
0
Vanillia 8 Sierpnia 2013r. 15:39
Pisała trzynastolatka.
Dziękuję za krytykę! Nauczę się na błędach.
0
pedo perma 8 Sierpnia 2013r. 15:51
miejscami jest zbyt dużo słów..
nie musisz mi odpisywać, po prostu popraw błędy
Nie posiadasz zezwoleń do pisania komentarzy.
Strona fanów japońskiej popkultury On-Anime 2009 - 2023
Napędzana przez autorski skrypt On-Anime 4, wykonany przez jednego z największych leni na świecie.